Eskişehir uydu tamiri 05316656805 

Eskişehir’de teknik bilgiye sahip uydu tamircisi bulmak gerçekten zorlaştı, örneğin çanak anten kurulumu yaparken, anten kablolarının nizami bir şekilde monte edilmesi gerekiyor. Eğer uygunsa daire içerisine prizden gelen anten kablosunu kullanmak, hem derli toplu bir görüntü sağlar hem de müşteri için uydu anten kablosu maliyeti azalır, Eskişehir’de Çoğu uyducu bu iç hatları çeşitli sebeplerle kullanmıyor

  1. Sebep merkezi uydu sisteminde kablo bulmanın teknik bilgi gerektirmesi ve zaman alan bir işlem olması 
  2. Uydu servisinin Uydu anten kurulumunu yaparak, daha fazla çanak anten montaj ücreti talep etmesi.

Siz de evinizde kablo kirliliği ve dışarıdan gelen anten kablosu dağınıklığı istemiyorsanız, anten kablo montesi ve uydu kablo temizleme için arayınız: Eskişehir Çanak anten ve uydu montaj servisi 05316656805. 

0531 665 68 05

Evinize bir uydu sistemi bağlatmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler nelerdir: Öncelikle Binanızda Merkezi uydu sistemi kurulumu yapılmış mı, bunu yöneticinize sorarak öğrenin. Eğer binanızda merkezi çanak sistemi varsa ve dairenizdeki prize uydu sinyali geliyorsa, bu uydu pirizinden telvizyonunuza yetecek iki ucu f konnektörlü bir Anten kablosu satın alınız. 

Satın aldığınız anten Kablosunun bir ucu uydu alıcısına, diğer ucu uydu pirizine gelecek şekilde  bağlantısını yapınız. Uydu alıcısı (veya dahili uydu alıcılı televizyon) ayarlar bölümünde LNB gücü açık ve Türksat 4a uydusu disecq 1(bina uydu anten sistemlerinde disecq sistemi kullanılır) konumunda olacak şekilde uydu alıcısının ayarlarını değiştiriniz. 

Eğer binanızda bir merkezi uydu sistemi kurlumu yoksa, yapmanız gerekenler bir uydu sistemi temin etmektir. Bunun için size gerekli parçaları yazacağım. 

  1. Uydu kurulumu için almanız gereken 1.parça Çanak antendir.Fiyatları değişmekle birlikte çanak fiyatları 200-250 tl arasındadır. Eskişehir çanak anten kurulumu ve satışı için 05316656805 bizi arayın.       
  1. Lnb (low noise block convertör) Çanak anten üzerine monte edilen ve uydudan gelen hassas sinyalleri dönüştürüp uydu alıcısına gönderen parçadır. Lnb fiyatları 30-2000 tl arasında çeşitlilik göstermektedir.  
  1. Coaxiel Uydu kablosu veya çanak anten kablosu. Anten kablosu fiyatları metresine göre hesaplanmaktadır 3 tl ile 9 tl arasında değişmektedir. 
  1. Uydu alıcısı (receiver) uydudan gelen yayınlar çanak anten vasıtasıyla toplanır. Lnb üzerinden gelen sinyaller kablo aracılığıyla receivera iletilir. Uydu sisteminin son durağıdır. Uydu alıcısı (receiver) fiyatları   120-300 tl aralarında değişmektedir. Marka olarak Next uydu tercih edebilirsiniz. 

Malzemeleriniz tamamsa Türksat anten kurulumuna başlayabilirsiniz. Çanak anten montajı nasıl yapılır: Bunun için uygun bir zemin seçip 4 adet dübel takın, ve çanak anten ayağı üzerinde bulunan deliklere vidaları sıkıp, uydu montajını tamamlayın. Daha sonra Türksat uydusunun bulunduğu yöne doğru çanağı çevirin.(çanak anten montaj servisi 05316656805 ) 

0531 665 68 05

Uydu ayar cihazı vasıtasıyla çanak anten ayarını yapın. Eğer çanak anten hassas ayarı bakımı yapılmışsa çok fazla uydu arızası yaşayıp uydu ayar servisi çağırmak durumunda kalmazsınız