Bilecik Bozüyük Uydu Servisi

Bilecik Bozüyük uydu servisi, bir uydu servisi ne yapar: Örneğin evinizdeki televizyonda sinyal yok yazıyor. Bunun çözümü için öncelikle kontrol edilmesi gerekenler, uydu alıcınızın Diseqc ayarlarıdır. Uydu olarak Türksat 42.0E Uydusunun Diseqc 1.0 üzerinde seçili olduğundan emin olun. Bu ayarı kontrol ettikten sonra yayınınız hala gelmediyse, sıkıntı Çanak anteninizin sinyaliyle ilgilidir. Bu noktada Çanak anteninizin Sinyalini ölçmeniz gerekiyor. Profesyonel bir Uyducu’dan destek alabilirsiniz. (Burada yazan numaraya tıklayarak Bozüyük Uydu servisimizden yararlanabilirsiniz)

05316656805

Eğer bir Sinyal ölçüm cihazınız yoksa (Satfinder, Magicfinder, vs ) Bir adet kanal ayarları sorunsuz, halihazırda gösteren televizyon, işinizi görecektir. Bu televizyon küçükse daha makbul, çünkü bu televizyonu çanak antenin yanına çıkartacak, ve de elektrik kablosu götüreceksiniz ki çanak ayarı yapabilmek için televizyon çalışsın.

Bu kısımda evvela iki ucu f konnektörlü Coaxial Kablonun (Anten kablonuzu) bir ucunu LNB’ye takın. Diğer ucunu da uydu cihazına takın. kumanda üzerinden info tuşuna tıklayarak, sinyal değerleri menüsüne girin. Bu menüde iki adet gösterge olacak: Biri Uydu sinyal gücü, diğeri Uydu sinyal kalitesi. Sinyal gücü göstergesinde yeşil ışık yanıyor ve de rakamsal değer yazıyorsa, Lnb ve Uydu alıcısı arasındaki fiziksel bağlantı tamam demektir bundan sonra ikinci aşamaya geçin. ikinci değer olan Sinyal kalitesi: Sinyal kalitesi her uyduda ve Frekans’ta farklıdır burada sizin yapacağınız örneğin: Türksat, Hotbird, Veya Astra  Uydularındaki bir frekansın sinyal kalitesini en üst seviyeye çıkartmaktır. Ayar sırasında ilk olarak yüksek frekanslı kanalları tercih etmeniz elzemdir. Örneğin: STAR TV TÜRKSAT 4/A Frekansını cihazınıza girin (12015 H 27500) bu kuvvetli bir frekanstır ve işinizi görür.

Bilecik Bozüyük Uydu Servisi
Bilecik Bozüyük Uydu Servisi

 

Çanak anteninizi, Türkiye haritası göz önünde bulundurulduğunda, güneye doğru çevirin.(Antalya-Mersin tarafı) Sinyal kaliteniz yükseldiğinde Çanak anteninizin vidalarını sıkın.

Söktüğünüz kabloları yerine takın ve de uydu alıcınıza bağlandığından emin olun. Bir kanalı açın ve görüntüyü kontrol edin muhtemelen probleminiz çözülmüştür. Eğer bu adımları takip ettiniz ve sorununuz çözülmediyse siz de bu telefon numarasını arayıp 05316656805 . Bilecik Bozüyük Uydu servisimizden yararlanabilirsiniz.